O nas


Parafia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu

Dom przeznaczony do modlitwy, nawrócenia, zastanowienia się po co żyjemy i dokąd zdążamy.
Pomocny dla regeneracji zdrowia z uzależnień i depresji oraz nabrania chęci do dalszego owocnego życia. Prowadzić nas będzie główna patronka naszego Zgromadzenia Zakonnego MATKA BOSKIEJ OPATRZNOŚCI. Dzieło to przeznaczone jest dla ludzi ubogich, opuszczonych i wykluczonych.
Ten Dom zbudowany jest pod imieniem Sługi Bożego Brata Ave Maria (Cesare Pisano) od niewidomych pustelników Boskiej Opatrzności Księdza Orione (1900-1964), który po utracie wzroku w wieku 12 lat , żyjąc w całkowitym załamaniu, odzyskał łaskę nawrócenia, wspomagany ojcowską i opiekuńczą postawą św. Alojzego Orione. Ten niewidomy pustelnik mawiał „Jestem bardzo szczęśliwy z mojej ślepoty, ponieważ żyję w komforcie światła Boga, że w modlitwie odnalazłem jedyny środek dla mnie wszelkiego dobra. Moim szczęściem jest być niewidomym. Moim szczęściem jest być biednym. Moim szczęściem jest zawsze wypełniać wolę Bożą”.

Do Domu im. Brata Ave Maria zaprasza ks. Teofil Górny FDP kapłan Zgromadzenia zakonnego: Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orioniści), założonego przez św. Alojzego Orione, w celu opieki nad chorymi, ubogimi i wykluczonymi.

Ks. Teofil Górny to doświadczony spowiednik, długoletni misjonarz w Brazylii. Pracował jako kapelan w szpitalu i w hospicjum dla terminalnie chorych. Uczył w szkole specjalnej dla niepełnosprawnych dzieci. Obecnie posługuje jako kapelan w Psychiatrycznym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Międzybrodziu Żywieckim.

Jestem pod ogromnym wrażeniem dzieła Zgromadzenia Zakonnego Księży Orionistów, którego członkiem i budowniczym jest ks. Teofil Górny.
Piękny dom rekolekcyjny w uroczym miejscu, wysoko w górach w Beskidzie Małym, który wcale nie jest mały. Doskonałe miejsce do wypoczynku w pobliżu Żywca, refleksji nad sobą, odnowienia sił fizycznych i psychicznych. Jestem również pewien, że posługa księży Orionistów może być ogromnym wsparciem w leczeniu uzależnień.

Gorąco polecam.

Adam Kasprzyk
Dyrektor Ośrodka Nadzieja
Specjalista Psychoterapii Uzależnień