Dom im. Brata Ave Maria


Do Domu im. Brata Ave Maria zaprasza ks. Teofil Górny FDP kapłan Zgromadzenia zakonnego: Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orioniści), założonego przez św. Alojzego Orione, w celu opieki nad chorymi, ubogimi i wykluczonymi.

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy im. Brata Ave Maria położony jest w Beskidzie Małym, tuż przy szlaku św. Jana Pawła II, otoczony górami i lasami, z widokiem na Babią Górę i Pilsko.

Nastraja do refleksji, idealny do odpoczynku, modlitwy i skupienia. Idealny dla regeneracji zdrowia z uzależnień i depresji.

 

Dom im. Brata Ave Maria i Kaplica Matki Boskiej Opatrzności został poświęcona przez ks. Biskupa krakowskiego Jana Zająca.

Przyjdźcie do mnie moje dzieci, przyszedł czas, ach przyszedł czas.

Czas długo oczekiwany i upragniony dla Zgromadzenia Zakonu Księży Orionistów, a zwłaszcza jego członka i budowniczego Ks. Teofila Górnego. Czas poświęcenia Domu Rekolekcyjno – Wypoczynkowego im. Sługi Bożego Brata Ave Maria, oraz kaplicy p.w. Matki Boskiej Opatrzności. Uroczystość odbyła się 16.09.2017r. w Ślemieniu na Górze Opatrzności. Drogę na jej szczyt wyznaczają kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Zaproszeni goście pokonywali ją samochodami , a co odważniejsi i silniejsi pieszo. Po dotarciu na miejsce można było zachwycić się pięknem domu i przecudną sceneria, w którą został on wkomponowany. Można było odnieść wrażanie, że oto po przejściu Drogi Krzyżowej dotarliśmy do Zmartwychwstania. Wyraz temu daje usytuowana na szczycie góry , na polanie, ostatnia    15-ta stacja Drogi Krzyżowej „Zmartwychwstanie Pana Jezusa”. Przybywający tu, na frontowej ścianie Domu im. Sługi Bożego Brata Ave Maria, mogą zauważyć okazały obraz Jezusa Miłosiernego. Pan Jezus zdaje się zachęcać : Zaufaj Mojej miłości Miłosiernej, której promienie wypływają z Mojego serca. Przenikają każde ludzkie Sece, które znajdzie się w ich zasięgu, by dalej dosięgać i opromieniać miłosierdziem góry, lasy, zapach oceanu zieleni i ściółki leśnej i chmury akurat przysłaniające Babią Górę i Jasną Górkę. Kojącą skołatane serca ciszę, w której można usłyszeć szept Boga. Obok domu, na tle ściany lasu pięknie się prezentuje ołtarz tonący w morzu kwiatów, a zmontowany na te właśnie okazję.

Poświęcenie nastąpiło dnia 16 września 2017 r. Dokonał go JE. ks. Biskup Jan Zając z Archidiecezji Krakowskiej.
Na zakończenie liturgii ks. Teofil, budowniczy nowo poświęconego domu, dziękował wszystkim przybyłym gościom na uroczystość. Wśród gości oprócz ks. Biskupa, byli przedstawiciele władzy samorządowej, miejscowe duchowieństwo oraz współbracia i osoby budujące ośrodek.

zdjęcia – źródło: https://orione.pl/